BŘEZEN A DUBEN 2021

Home Fotogalerie BŘEZEN A DUBEN 2021

Vážení čtenáři a návštěvníci našich stránek.

Vítáme Vás u prohlížení nové fotogalerie MŠ Ptice, mapující činnosti a vybrané aktivity dětí v měsíci březnu a dubnu.
Během uzavření MŠ nás někteří kamarádi pravidelně zásobovali krásnými obrázky svých výtvorů a zábavou, kterou jim na dálku posílali jejich paní učitelky. Část dětí se také zapojila do místní tradice a vytvořila s rodiči veselé dekorace pro zkrášlení ulice Úvoz. Děkujeme dětem i rodičům!

Paní učitelky pro děti dále připravily „Jarní cestičku“ s úkoly, kterou si mohly společně s rodiči procházet. Na jejím konci pak vyluštili tajenku. Pokud se jim to podařilo, ve školce na děti čekala velikonoční taštička s překvapeními, sladkou odměnou i drobným tvořením.

Po návratu do MŠ a krátkém fungování v omezeném počtu dětí, jsme naplno rozjeli provoz a otevřeli s dětmi nová a zajímavá témata k poznávání a objevování. Zkoumali jsme vesmír, oslavili společně Den Země, poznávali jsme důkladněji nejen celou planetu Zemi, ale také blíže Českou republiku. Dozvěděli jsme se třeba to, jaká řeka protéká hlavním městem, jak je pro mosty důležité mít pevné pilíře nebo jak vznikla naše státní hymna. Dotkli jsme se také starých pověstí a téma jsme ukončili tradičními oslavami, kdy jsme se proměnili v krásné čaroděje a čarodějnice.

Přejeme Vám všem krásné a příjemné dny!

Za kolektiv MŠ Ptice
Bc. Eva Vacková,